Rozmiar: 1197 bajtów
Rozmiar: 2494 bajtów

Rozmiar: 9593 bajtów

ORZEŁ - odwaga, duch

Pióra Orła używane są na całym świecie jako instrumenty ceremonialne i są jednymi z najbardziej świętych narzędzi leczniczych. Są symbolem siły, leczenia i mądrości.

Orzeł wznosi się ponad wszystkim, jest ambitny i sięga gwiazd. Orzeł potrafi latać bardzo wysoko, dzięki czemu zbliża się do Wielkiego Ducha, leci ponad światem materialnym ku duchowemu. To daje Orłu pełny wgląd na świat i duchową mądrość. Orzeł uczy nas, jak ważne jest odkrycie w swym życiu pewnego wzoru świata i zaakceptowanie zarówno jego blasków jak i cieni. Wszystkie doświadczenia, zarówno te dobre jak i złe pozwalają nam poznawać samych siebie i doskonalić się. Siła Orła tkwi w ufności do Stwórcy i jego przewodnictwa. Człowiek może uzyskać medycynę Orła tylko poprzez ciężką próbę siły swego ducha. Orzeł namawia do pokonania swych obaw, do uwolnienia się od ograniczonej perspektywy, do połączenia się z żywiołem powietrza i wzleceniem duchowym do gwiazd.Osoba Orła jest osobą spoistą, osobą która się kontroluje i ma wielką odwagę. Wznosi się ona często ponad chaosem świata, by dosięgnąć duchowego pocieszenia. Tak długo jak Orzeł wspomaga jej intuicję, będzie ona szła w słusznym kierunku.

Wilk - nauczyciel duchowy, znaczenie socjalne/rodzinne

Wilk jest nauczycielem i pomaga odnaleźć swoją ścieżkę. Prowadzi życie stadne jednocześnie nie tracąc swojej indywidualności i wolnego ducha. Wilki są lojalne wobec swoich towarzyszy. W gwiazdozbiorach Wilk jest reprezentowany przez Psa, Syriusza który w myśl rdzennych Amerykanów jest domem dla Starożytnych. Jest wierny jednemu partnerowi. Wyjąc do księżyca wilki łączą się w ten sposób z jego energią i siłą. Przychodzą do ciebie kiedy potrzebujesz przewodnictwa, i gdy przyjmiesz ich medycynę będziesz postępował naprzód by samemu stać się nauczycielem innych w kwestii świętości i duchowości, znajdowania swej drogi i sensu życia. Wilk może łatwo rozwiązywać problemy ludzi znajdujących się w trudnym położeniu. Komunikuje się poprzez subtelne gesty i wyrażenia. Jego proste spojrzenie może być warte miliona słów. Ludzie Wilka są społecznikami i mają dobry zmysł wartości jakie posiada rodzina i poczucie wspólnoty. Są przyjacielscy i wyrozumiali. Są także lojalni wobec przyjaciół i bardzo chronią rodzinę i bliskich. Medycyna Wilka zawiera również: przewodnictwo w snach i medytacji, instynkt połączony z rozumem, wartości rodzinne i społeczne.

Rozmiar: 1197 bajtów