Rozmiar: 1197 bajtów
Rozmiar: 2742 bajtów

Rozmiar: 9593 bajtów

Praktyczne 'Szamańskie' Ćwiczenia
Poniższe ćwiczenia pozwolą wam podnieść wasze 'szamańskie' zdolności.

Dobrze jest rozpocząć naukę od Koncentracji, przejść następnie do Kontemplacji a później do medytacji. Różnica w Koncentracji i Kontemplacji polega na tym, iż w Koncentracji wyobrażasz sobie obiekt bardzo konkretnie przed sobą. W prawdziwej Kontemplacji wyobrażasz sobie siebie jako obiekt, doświadczasz tego od wewnątrz.

Kilka praktyk koncentracyjnych

Praktykuj wybrane ćwiczenie co najmniej jedną minutę, kilka razy dziennie. Im więcej czasu poświęcisz ćwiczeniom, tym szybciej wzrosną twe zdolności. Zacznij praktykę z zamkniętymi oczami. Gdy dotrzesz do wprawy, ćwicz z oczami otwartymi. Myślę, że ważne jest by wypróbować wszystkie z tych ćwiczeń, z naciskiem na jedno. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo, zmień główne ćwiczenie.

1. Patrz na kwiat i nie rób nic więcej. Zacznij koncentrować się na jego obrysie, kolorze i stopniowo dodawaj liście i kwiaty. Zamknij oczy i utwórz obraz kwiatu w twoim umyśle. Otwórz oczy i porównaj obraz z twego umysłu z kwiatem. Zamknij oczy i skoryguj obraz. Otwórz oczy i porównaj. Powtarzaj proces, aż twoje mentalne wyobrażenie będzie identyczne z kwiatem fizycznym. Rób to ćwiczenie z innymi przedmiotami, kamieniami, skałą, gałązką, ptakiem, zwierzęciem, książką, monetą lub zdjęciem.
2. Wyobraź sobie trójkąt równoramienny zrobiony ze światła i wiszący przed tobą. Trzymaj to wyobrażenie tak długo, jak możesz. To ćwiczenie da ci zmysł równowagi, balansu.
3.Wyobraź sobie kwadrat zrobiony ze światła wiszący przed tobą w powietrzu. Utrzymuj obraz jak najdłużej. To ćwiczenie da ci zmysł siły i mocnej podstawy.
4.Wyobraź sobie koło z jasnego światła wiszące przed tobą. Utrzymuj obraz tak długo jak możesz. To ćwiczenie da zablokowanej osobie zmysł płynięcia, krążenia energii.
5. Wyobraź sobie sześcian ze światła wiszący przed tobą. Utrzymuj sześcian jedną stroną w twoją stronę. W wyobraźni, gdy wydychasz pchnij sześcian, a gdy wdychasz niech powróci on w to samo miejsce, zmieniając jednocześnie widoczną ściankę. Ta praktyka, pozwoli ci kontrolować twoją wizualizację i będziesz rozwijać swą siłę.
6. Wyobraź sobie czworościan (piramidę która ma cztery ściany z trójkątów równobocznych, zrobiony z kryształu i wiszący przed tobą. Utrzymuj piramidę przed sobą i wyobrażaj sobie, jak się obraca ukazując coraz to nową ściankę, łącznie z podstawą i czubkiem.
7. Wyobraź sobie siebie siedzącego wewnątrz kryształowego czworościanu, twarzą w twarz. Da to tobie zmysł równowagi, spokoju i bezpieczeństwa.

Praktyka pomiędzy koncentracją a kontemplacją

8.Wyobraź sobie, doświadcz siebie jako czysty kryształ przez który przechodzi światło.
9.Wyobraź sobie kulę, podobną do Matki Ziemi, obracającą się wokół własnej osi i krążącą po orbicie wokół słońca. Obraz utrzymuj przed sobą. Teraz dołączaj do tego obrazu inne planety układu słonecznego, orbitujące z różną szybkością na orbitach wokół słońca. Wyobraź sobie że jesteś małą plamką na jednej z planet i z tego punktu widokowego ujrzyj resztę planet i słońce.
10. Wyobraź sobie rozgwieżdżone niebo i to, że możesz fruwać od jednej do drugiej planety lub wokół nich, poruszaj się po ogromnych przestrzeniach między planetami. Obserwuj ziemię lub kilka planet patrząc na ich oś, patrz w dół z bieguna północnego. Obserwuj jak kręcą się zgodnie ze wskazówkami zegara, obserwuj świt pojawiający się ze wschodu i idący na zachód, itd.
11. Rób dokładnie to samo ale niech ćwiczenie dotyczy atomów w twym ciele. Obserwuj elektrony na orbitach wokół jądra protonów i neutronów, kręcące się po ogromniej przestrzeni.
12. Wyobraź sobie siebie patrzącego w ciemność, gdzie jest coś w rodzaju czarnego jeziora a na jezioro pada deszcz. Zamiast wody na powierzchnię jeziora padają krople zrobione ze światła i kontrastują z czernią, a każda kropla powoduje jasne marszczenie na powierzchni czarnej wody tak, że cała powierzchnia migocze i błyszczy od wirowania świateł. Doświadcz tego samego będąc pośrodku jeziora.
13. Doświadcz tego samego będąc pośrodku lodowego krajobrazu pełnego śniegu i gradu, niepokalanie czystego. Wielkie połacie śniegu lśnią od słońca, trochę wody wycieka spomiędzy lodu i błyszczy. Poczuj się sam ale bez emocji, tylko czysty duch.
14. Wyobraź sobie, że chodzisz po płaskim, złotym piasku na pustyni. Jest całkiem płasko, nie ma wzgórz czy czegokolwiek a powierzchnia zdaje się nie mieć końca. Idziesz w prawo w stronę słońca, a ono wyłania się zza horyzontu. W miarę jak idziesz w prawo opuszczasz przestrzeń po lewej stronie, opuszczasz świat i pozostawiasz za sobą swoją egzystencję uwalniając się od wszystkiego i jesteś szczęśliwy idąc w prawo ku światłu, rozkładasz ramiona i idziesz w światło. Czujesz, że całe twe istnienie jest czyste, a ty stajesz przed światłem prawdy, jesteś absolutnie otwarty ku słońcu.

Medytacyjna Praktyka Oddychania
W większości praktyk medytacyjnych, oddech jest używany by pomóc się skupić. Do tego, co czynisz dołączasz oddychanie i twój oddech wzmacnia to, co czynisz. Dołączasz dwa podstawowe kroki oddychania, wdech i wydech ze skupieniem. Jest ważne by oddychać kompletnie. Napełniaj powietrzem płuca jak normalnie czynisz podczas oddychania, a potem wypuść nieco więcej powietrza żeby nic nie pozostało w płucach.

Rozszerzenie - Zwieranie

Oddychaj jak powyżej. Gdy wydychasz wyobraź sobie, że twoja świadomość rozszerza się i obejmuje wszechświat wokół ciebie. Czuj, jak rozchodzi się poza ośrodek twej istoty we wszystkich kierunkach. Miej uczucie, jakbyś stawał się bardziej rozległy, jakbyś rozciągał we wszystkie kierunki twe istnienie; jakby twa istota była jak balon bez skóry, napinająca się z każdym wdechem i łącząca się z uniwersalną świadomością. Gdy wydychasz czuj, jak twa świadomość zbiera się u splotu słonecznego. Wyobraź sobie, że jest to centralny punkt z którego cały wszechświat manifestuje siebie. Gdy ćwiczenie trwa długo i chcesz powrócić do normalnej świadomości, zmień kierunek skupienia i oddechu, kierując swą świadomość ku ciału gdy wydychasz.

Wstępowanie - Schodzenie

Zrób Oddech Medytacyjny Skup swoje gałki oczne w górze, w punkcie na środku twego czoła tak wysoko, jak to możliwe i unieś język wysoko ku podniebieniu. Gdy wdychasz, wyobraź sobie siebie, swą świadomość jakby była lekkim jasnym światłem, które unosi się w górę nad ziemią a energia ziemi unosi cię wyżej i wyżej przez sfery i plany egzystencji z każdym wdechem. Możesz wyobrażać sobie, iż twa świadomość jest balonem na sznurze i że każdy wdech unosi cię wyżej.
Gdy wydychasz wyobraź sobie że zniżasz niebiańską energię ku swemu ciału, będąc świadomym schodzenia, wcielania i asymilacji. Wyobraź sobie że ta energia płynie do środka twego serca gdzie łączy się z energią ziemi twego wydechu i staje się czystym światłem promieniującym w e wszystkie kierunki.
Kiedy jesteś gotowy wrócić do normalnej świadomości zrób to podobnie jak w ćwiczeniu 1, w pełni doświadczając wcielenia.
3.Gdy wydychasz bądź skupiony na swym polu magnetycznym. Gdy wdychasz na aurze.
4.Oczyszczanie Żywiołów
a. Weź trzy oddechy medytacyjne wdychając i wydychając nosem. To odpowiada żywiołowi ziemi. Wyobraź sobie, że gęstsza część twego pola magnetycznego jest wciągana w dół twego ciała, gdy wydychasz a gdy wdychasz, unosi się w górę.
b. Weź trzy oddechy medytacyjne wdychając przez noc a wydychając ustami. Odpowiada to żywiołowi wody. Gdy wydychasz, wyobraź sobie wodę płynącą w dół ciała i oczyszczającą twe pole magnetyczne. Gdy wdychasz, wyobraź jak płynie ona w górę jako naturalny wir płynący do szczytu głowy.
c. Weź trzy oddechy medytacyjne wdychając ustami i wydychając przez nos. Odpowiada to elementowi ognia. Gdy wdychasz, poczuj jak stajesz się bardzo gorący, jakby rozgrzane powietrze wirowało w twym ciele. Gdy wydychasz, wyobraź sobie ogień promieniujący jasno, jak twoja świadomość wznosi się ku aurze.
d. Weź trzy oddechy wdychając przez usta i wydychając przez nos. Odpowiada to elementów powierza. Gdy wydychasz poczuj jakbyś był rozrzucony po wszechświecie. Gdy wdychasz spróbuj zrozumieć, iż jesteś punktem w którym zbiera się wszechświat.

Słoneczno - Księżycowy Balans

Ta praktyka jest nieco skomplikowana. Da ci dużo magnetyzmu i może pomóc przy podnoszeniu zdolności leczenia. Gdy w nocy będziesz mógł tylko krótko pospać ta technika da ci wiele energii. Aby to uczynić, wdychaj przez lewe nozdrze, zatrzymaj oddech i wypuść powietrze prawą dziurką. Następnie odwróć proces i wdychaj przez prawe a wydychaj przez lewe. Potem wdychaj i wydychaj przez oba nozdrza jednocześnie. Oczywiście każdy oddech powinien być oddechem medytacyjnym. Długość czasu w jakim wstrzymujesz oddech powinien liczyć tyle, ile czas wdechu. Na przykład wdychasz do czterech, zatrzymujesz przez cztery i wydychasz do czterech. Trzymasz się tej liczby podczas ćwiczenia. Aby to zrobić umieść prawy kciuk pod podbródkiem i naciśnij palcem wskazującym na prawe nozdrze. Umieść kciuk lewej dłoni na lewym nozdrzu i naciśnij lewą ręką na grzbiet prawej. Skup oczy do wnętrza ku szczytowi głowy, przyciśnij język do podniebienia, zrób głęboki wydech i zacznij. Podnieś kciuk i wdychaj przez lewe nozdrze podczas gdy ciągniesz energię przez nerwy lewej strony twego rdzenia kręgowego. Naciśnij kciuk w dół, wstrzymaj oddech i utrzymuj świadomość w górze powyżej korony głowy. podnieś palec z prawego nozdrza i zrób wydech przenosząc energię w dół na nerw po prawej stronie rdzenia kręgowego. Zatrzymaj i utrzymuj świadomość przy swym centrum. Wdychaj przez prawe nozdrze, gdy próbujesz wciągnąć energię przez nerw po prawej stronie rdzenia kręgowego. Naciśnij palcem na prawe nozdrze, wstrzymaj oddech i utrzymuj świadomość powyżej ośrodka korony głowy. Podnieś kciuk, zrób wydech przez lewe nozdrze przenosząc energię w dół nerwu po prawej stronie rdzenia kręgowego i tam ja zatrzymaj. Teraz wdychaj przez oba nozdrza, ciągnąc energię w dół przez cały kanał rdzenia kręgowego, zatrzymaj i utrzymuj świadomość powyżej korony głowy, wtedy zrób wydech i przenieś energię w dół po obu stronach podstawy kręgosłupa a nastęnie zapal ją lekkim światłem, by promieniowała na ośrodek serca. powtórz.

Wybrane Praktyki Kontemplacyjne

1. Wybierz kwiat i spróbuj dostać się do świadomości kwiatu, tak że doświadczysz czym jest i co lubi kwiat. Doświadcz siebie jako kwiat tak kompletnie, że poczujesz iż wyglądasz jak on.
2. Wybierz zwierzę; psa, kota, ptaka, niedźwiedzia, jelenia etc. i spróbuj dostać się do jego świadomości; poczuj jak to jest być tym zwierzęciem, co ono czuje i co lubi. Zobacz, co dominuje w tym zwierzęciu. Jak z kwiatem, doświadcz siebie jako zwierzę tak zupełnie, że pojmiesz jak zwierze postrzega ciebie.
3. Rób to samo z innymi roślinami, skałami itp.
4. Wybierz bliską ci osobę i spróbuj jej doświadczyć. Nie myśl o tym jak ona wygląda lub jaką ma osobowość, ale spróbuj doświadczyć jak byłoby być tą osobą. Pozwól twej świadomości zamieszkać w osobie, widzieć jego oczami, słyszeć jego uszami, postrzegać jego umysłem, itd. Możesz tak robić z wieloma osobami, których dobra pragniesz.
5. Wybierz jakieś miejsce, które jest dla ciebie ważne i wyobraź sobie, że tam jesteś. Poruszaj się po nim, popatrz w górę i zobacz, co tam jest, w dół, w lewo w prawo itd. Patrz na przedmioty, które się tam znajdują, podnoś je i badaj za pomocą wszystkich zmysłów.
6. Wyobraź sobie, że siedzisz przed swym ciałem, obserwuj je jakbyś był inna osobą. Ujrzyj siebie jak widzieli by cię inni siedzący naprzeciw. Okrąż ciało i obejrzyj je ze wszystkich stron.
Rozmiar: 1197 bajtów